Niestandardowe szyby Fakro

okna Fakro

Firma Fakro jest wiceliderem na światowym rynku okien dachowych. Jeśli więc chcesz postawić na okna, które wykazują doskonałe właściwości izolacyjne, są wyjątkowo trwałe i komfortowe w użytkowaniu, postaw na okna Fakro. W niniejszym artykule zajmiemy się niestandardowymi pakietami szybowymi. Przyjrzymy się dokładnie wszystkim rodzajom oferowanym przez firmę i mamy nadzieję, że analiza ta znacznie pomoże Ci w wyborze. Zatem do dzieła.

 

1. Szyba witrażowa. Jest to niezwykle interesujący pomysł na nadanie wnętrzu niepowtarzalnego charakteru. Szyba jest zespolona, na nią nanoszony jest wzór, który można dopasować do swoich preferencji za pomocą okna Fakro. Istnieje bowiem bogaty wzornik (ponad 200 wzorów), w którym każdy, nawet wyjątkowo wymagający klient znajdzie coś, co sprosta jego oczekiwaniom. Jeśli jednak stawiasz na oryginalność możesz zdecydować się na zlecenie wykonania całkiem nowego wzoru lub samodzielnie taki zaprojektować. Na szybę nakładane są kontury za pomocą żywicy. Następnie wypełniane są kolorową żywicą. W ten sposób powstają oryginalne wzory, które odmieniają wnętrza. Wzór nakładany jest od wewnętrznej strony pakietu szybowego, dzięki temu jest trwały, ale także umożliwia to czyszczenie szyb.

2. Szyba absorpcyjna – W. Szyby te dostępne są w następujących kolorach: zielonym, brązowym, grafitowym i niebieskim. Znacznie zmniejsza ilość i intensywność promieni słonecznych, które przez szyby przedostają się do pomieszczeń. Zewnętrzna szyba jest hartowana z kolei wewnętrzna została pokryta powłoką niskoemisyjną.

3. Szyba refleksyjna – H. Tak jak w przypadku powyżej opisywanych, szyby te występują w kolorach: zielonym, brązowym, grafitowym i niebieskim. Możliwy jest także wybór szyby bezbarwnej. Szyby te odbijają promienie słoneczne, działając od zewnętrznej strony jak lustro. Szyba zewnętrzna jest hartowana i zespolona z szybą wewnętrzną, która z kolei jest pokryta powłoką niskoemisyjną.

4. Szyba ornamentowa – O.  Jest to bardzo charakterystyczna szyba, która z jednej strony pozostaje gładka, z drugiej natomiast pokrywają ją bardziej lub mniej regularne wzory. Wzorzysta szyba umieszczona jest wewnątrz pakietu, od zewnątrz pozostaje on gładki, co umożliwia dokładne i proste mycie okna Fakro. Zewnętrzna szyba jest hartowana, a wewnętrzna została pokryta powłoką niskoemisyjną.

5. Szyba zespolona superenergooszczędna. Okna Fakro z tego rodzaju szybami charakteryzuje się doskonałymi parametrami energooszczędnymi. Oznacza to, że montaż takiego okna przyczynia się do oszczędności ciepła i zmniejszenia rachunków za ogrzewanie. Pakiet szybowy jest dwukomorowy. Przestrzenie pomiędzy szybami wynoszą dziesięć milimetrów i wypełnione są gazem szlachetnym. Wewnętrzna szyba jest hartowana i ma grubość równą czterem milimetrom. Zewnętrzną część stanowią dwie szyby hartowane, a w dodatku pokryte powłokami niskoemisyjnymi.

6. Szyba zespolona dźwiękoizolacyjna. Okna Fakro, które zostały wyposażone w takie pakiety umożliwiają Ci niczym niezakłócony odpoczynek i spokojny sen. Szyby eliminują przenikanie do wnętrza pomieszczeń hałasów z zewnątrz. Pakiet składa się z zewnętrznej szyby hartowanej, i zewnętrznej – laminowanej. Szyba wewnętrzna w dodatku wzbogacona została dźwiękoizolacyjną folia, która zatrzymuje niepożądane dźwięki na zewnątrz. Przestrzenie pomiędzy szybami wypełnione są kryptonem. Poza tym, szyba  zespolona dźwiękoszczelna redukuje przenikanie szkodliwych promieni słonecznych nawet do 98%.

7. Szyba antywłamaniowa klasy P4. Została skonstruowana w taki sposób, że jest wyjątkowo odporna na zbicie. Zbudowana jest z dwóch warstw szkła, każda z nich am grubość równą czterem milimetrom. Są one przełożone specjalistyczną folią PVB, której grubość równa jest 1,52 milimetra. Dodatkowa zaletą a jednocześnie bardzo ważną funkcją tej szyby jest to, że chroni ona mieszkańców przed szkodliwym działaniem promieniu ultrafioletowych, ograniczając ich przenikanie nawet do 99%.