Innowacyjne fototapety dziecięce ? rodzaje i zastosowanie

 

Pokój dziecka jest miejscem wyjątkowym. Niezależnie od wieku pociecha powinna czuć się w swojej sypialni bezpiecznie i komfortowo. Szczególnie jeśli mowa o dzieciach kilkuletnich, przyzwyczajonych na przykład do nocowania w łóżku rodziców. Niebagatelny wpływ na nastawienie latorośli może mieć ? jak się okazuje ? aranżacja pokoju. Wydaje się, że trudno w tym kontekście zadowolić naszego potomka. Nic bardziej mylnego. W ostatnim czasie urządzanie sypialni dla dziecka jest prawdziwą przyjemnością. Nie tylko wtedy, gdy maluch dopiero przyszedł na świat, ale także wtedy, gdy sam może pomóc w przeprowadzanym remoncie. Najważniejszym aspektem podczas aranżacji jest wybór odpowiedniego koloru ścian. Różnorodność na rynku sprawia jednak, że zamiast zwykłej farby w pokoju dziecka można założyć tak zwaną fototapetę, czyli tapetę przedstawiającą określony motyw czy obrazek. Zarówno najmłodsi, jak i nieco starsze dzieci (nawet nastolatkowie) coraz częściej wybierają do swoich sypialni właśnie tego rodzaju materiały. Co ciekawe, są one wykorzystywane także poza środowiskiem domowym. Jakie materiały są zatem najpopularniejsze, gdzie je kupić oraz gdzie poza sypialnią dziecka możemy się na nie natknąć?

 Specyfika fototapet dziecięcych

Dlaczego fototapety cieszą się dużym zainteresowaniem właśnie w kontekście aranżacji pokojów dziecięcych? Okazuje się, że można odpowiedzieć na to pytanie dwutorowo. Przede wszystkim fototapety są dla rodziców wyborem pragmatycznym. Jeszcze kilkanaście lat temu produkowane tapety z pewnością nie wyróżniały się taką trwałością jak dzisiaj. Obecnie producenci oferują ? także w zakresie fototapet ? materiały wykonane z solidnych półproduktów. Co więcej, często są to tapety wodoodporne. Można je w razie potrzeby czyścić, na przykład wtedy, gdy dziecko porysuje ścianę kredkami. Coraz częściej rodzice decydują się również na tak zwane tapety wykonane z włókna szklanego, które dzięki innowacyjnym zastosowaniom stały się odporne na wgniecenia i uszkodzenia mechaniczne. Takie modele z całą pewnością sprawdzą się w przypadku pokojów niezbyt spokojnych i grzecznych dzieci. Drugi aspekt popularności fototapet związany jest z percepcją dzieci. Te ostatnie chętniej spędzają czas w pomieszczeniach, w których na ścianach znajdują się ulubione postacie z bajek czy ulubiony widok. Jakie fototapety wybierają rodzice i dzieci najczęściej?

Najczęściej wybierane fototapety dziecięce

Wydaje się, że popularnością cieszą się przede wszystkim fototapety dziecięce z motywami bajek disney'owskich. Najczęściej klienci kupują tego typu materiały dla dzieci od trzech do ośmiu lat. Granica jest oczywiście płynna i nie należy w żaden sposób traktować podanego przedziału zbyt dosłownie. W cenie są oczywiście produkty przedstawiające różnego rodzaju widoki. Dziewczynki wybierają fototapety, na których widnieje błękitne niebo, białe chmurki sunące leniwie nad zamkiem i lasy z jeziorami w oddali. Chłopcy z kolei bardzo często skupiają się na motywach morskich lub kosmicznych. Warto pamiętać, że aranżacja pokoju nie musi polegać wyłącznie na dobraniu odpowiedniej tapety. Odrobina innowacji sprawi, że pokój dziewczynki rzeczywiście zamieni się w komnatę księżniczki. Wystarczy łóżko z baldachimem i satynowe zasłony w oknach. Jeśli chodzi o pokoje dla chłopców sposób działania jest podobny. Łóżko może przypominać statek kosmiczny lub statek piracki. Wszystko zależy od kreatywności rodziców. Mebli nie trzeba przecież kupować, można je zrobić samemu. Należy pamiętać także o zachowaniu odpowiedniej kolorystyki. 

Kupowanie wybranych tapet w sklepach online

Innowacyjnym sposobem zakupienia fototapet stały się dzisiaj zakupy online. Producenci i sklepy internetowe przenoszą się do sieci w nadziei, że witryna www ułatwi klientom wybór. Z pewnością kupowanie tapet w domowym zaciszu jest opcją o wiele bardziej wygodną. Szczególnie wtedy, gdy wybieramy fototapety z małymi dziećmi. Łatwiej pokazać tym ostatnim kilka modeli tapet, niż zabierać ze sobą do sklepu. Warto też zaznaczyć, że wielu producentów dostarcza zamówione produkty do domu, a więc nie trzeba nawet odbierać ich z magazynu czy sklepu.

Pomysłowe tapety dla nastolatków

Co ciekawe, fototapety cieszą się zainteresowaniem także starszych dzieci. Nastolatkowie z pewnością nie poszukują bajkowych widoków czy postaci disney'owskich, takich jak chociażby Myszka Mickey i Kubuś Puchatek. Popularnością cieszą się jednak motywy muzyczne, historyczne czy geograficzne. Niektóre pociechy skłaniają się ku mandze, inne poszukują zupełnie abstrakcyjnych oraz innowacyjnych wzorów. Wybór sprowadza się jednak najczęściej oczywiście do indywidualnych zainteresowań.

Tapety dziecięce sprawdzają się zatem w wielu sytuacjach. Stanowią nie tylko idealny materiał do pokrywania ścian pokoju najmłodszych, ale są także stosowane w różnego rodzaju instytucjach, przychodniach dziecięcych czy sklepach z zabawkami. Producenci dbają o to, by zachować na rynku różnorodność. Dzięki temu zainteresowanie fototapetami ciągle wzrasta. Wydaje się, że ich popularność związana jest także z łatwym dostępem do produktu. Dzięki stronom internetowym fototapety dostępne są dla klientów w zasadzie o każdej porze dnia i nocy. Można je nawet w razie potrzeby czy ochoty zamówić w sieci internetowej. Niebagatelny wpływ na decyzje rodziców mają także solidność wykonania, wodoodporność czy trwałość. W przypadku przestrzeni pozostawionych dzieciom wszystkie wymienione czynniki zyskują na znaczeniu.