Modne torebki na każdą kieszeń

żółta torebkaJeżeli szukasz modnej torebki na co dzień, a nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy, powinnaś pomyśleć o rozwiązaniu alternatywnym. W centrach handlowych sklepy prześcigają się w sprzedaży jak największego wyboru ubrań i torebek wykonanych najczęściej ze skóry ekologicznej. Mimo coraz lepszej jakości wykonania toreb tego typu, są one nadal nie dość solidne. Ich mankament polega na tym, że jeżeli pojawią się pierwsze przetarcia, nie da się ich w żaden sposób naprawić. Drobne uszkodzenia odsłaniają już warstwy tkaniny lub tektury, co nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Paradoksalnie ceny torebek, które zmuszone jesteśmy wyrzucić po jednym sezonie, wcale nie są takie niskie. Wahają się one od sześćdziesięciu do dwustu złotych w zależności od kolekcji i rozmiaru torby. Okazuje się jednak, że są sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy. Sklepy z odzieżą używana oferują zazwyczaj torby damskie w bardzo niskich cenach. Płacimy tam zazwyczaj za kilogram, czyli cena torebki może wahać się od dziesięciu do trzydziestu złotych.

Nie wszystkim odpowiada fakt, że torba była noszona wcześniej przez kogoś innego. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że często w sklepach z odzieżą używaną sprzedawane są torebki ze skóry naturalnej, których jakość kilkakrotnie przewyższa jakość nowych torebek ze skory ekologicznej w sklepach sieciowych. Torby z secondhandu mogą być zniszczone lub lekko uszkodzone, ale ich naprawa nie jest większym kłopotem, dlatego też jeżeli zależy nam na czymś stylowym możemy sięgnąć po oferowane przez Etui Vintage torby damskie. Skóra naturalna bardzo łatwo daje się zreperować i odświeżyć. Naprawa paska, zamka, zapięcia lub samej powierzchni skórzanej w zależności od stopnia uszkodzenia jest prostsza niż w przypadku torby z tworzywa sztucznego. Jeżeli sami się na tym nie znamy, możemy ją również oddać w ręce kaletnika. Całość z pewnością okaże się tańsza niż zakup nowej torby w zwykłym sklepie. Kolejnym rozwiązaniem alternatywnym może być własnoręczne wykonanie torebki. Jest to zadanie dla bardziej kreatywnych i uzdolnionych manualnie. Wystarczy puścić wodze fantazji i wykreować cos z niczego. W Internecie znajduje się cale mnóstwo filmów i opisów instruktażowych do wykonania własnej torebki. Możemy ją zrobić na drutach, uszyć z podkoszulka lub wykorzystać stare przedmioty.

Takie torby damskie są zawsze bardziej oryginalne. Jest to jednak polecane jedynie odważnym, którzy nie boją się mieszać stylów i kolorów nie podążając za najnowszymi trendami mody. Wykonanie własnej torebki to rozwiązanie ekologiczne, które poszerza naszą wyobraźnię i zapobiega wyrzucaniu przedmiotów, które można jeszcze jakiś sposób wykorzystać.