Jak prawidłowo myć włosy, żeby nie wypadały?

koloryzacjaSłabe i skłonne do wypadania włosy są zmorą coraz większej ilości ludzi. Ze względu na zwiększone tempo życia, konieczność szybkiego przemieszczania się z miejsca na miejsce i oraz trudności z zachowaniem regularności spożywania posiłków, kosmyki stają się bardziej kruche i pozbawione energii. Czasami ratujemy się łykając suplementy diety, zaopatrując się w szampon przeciw wypadaniu włosów oraz specjalistyczne odżywki, jednak nie zawsze to pomaga. Jeżeli więc kolejny szampon przeciw wypadaniu okazuje się nieskuteczny, przyjrzyjmy się bliżej sposobowi, w jaki go aplikujemy.

Może się bowiem okazać, że tak banalna z pozoru czynność jak mycie głowy, wykonywana jest przez nas źle. Jak więc prawidłowo myć włosy, aby były zdrowe i mocne? Przede wszystkim zwróćmy uwagę na akcesoria, które regularnie stosujemy. Potrzebny będzie nam szampon przeciw wypadaniu włosów lub każdy inny, który jest jednak dostosowany bezpośrednio do potrzeb naszych pasm. Prawidłowo wybrany preparat do mycia to już połowa sukcesu w walce z osłabionymi kosmykami. Nie obejdziemy się także bez odżywki, najlepiej byłoby oczywiście, gdyby pochodziła z tej samej linii, co szampon, dzięki temu ich działanie będzie znacznie silniejsze i intensywniejsze.

Oczywiście najwięcej błędów popełniamy podczas wycierania mokrych włosów, dlatego też w naszej łazience powinien się zjawić miękki ręcznik frotte, szczotka do włosów z naturalnych i neutralnych materiałów oraz grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami. Taki zestaw z pewnością częściowo odciąży nasze włosy, pod warunkiem jednak, że będą właściwie używane. Zanim zmoczymy włosy i sięgniemy po szampon przeciw wypadaniu pasm, dokładnie je rozczeszmy ? dzięki temu unikniemy ich dodatkowego splątania w trakcie oczyszczania. Włosy powinny być myte letnią wodą ? nigdy zimną czy gorącą. Nigdy nie powinno się też nakładać szamponu bezpośrednio na skórę głowy, zawsze lepiej zaaplikować jego odpowiednią ilość na dłoń, a dopiero później równomiernie rozprowadzić go na całej długości pasm. Pamiętajmy o tym, żeby myć włosy tak często jak tego potrzebują i dbać o to, aby cały proces przeprowadzany był łagodnie i powoli.