Odżywki do włosów Wella

stylizacjaZe względu na to, że coraz chętniej sięgamy po profesjonalne preparaty do pielęgnacji włosów, popularnością wśród zwykłych konsumentów cieszą się kosmetyki fryzjerskie. Każda kobieta marzy o tym, aby mieć chociaż cząstkę luksusu i móc dbać o sobie w najlepszy możliwy sposób. Z tego też powodu największe marki kosmetyczne jak Wella czy Loreal tworzą w swoich laboratoriach produkty, które mają zapewniać włosom ochronę i pielęgnację na najwyższym możliwym poziomie.

 Dzięki dobrodziejstwu Internetu, który posiada w swoich bazach tysiące sklepów z preparatami specjalistycznymi, każda kobieta ma możliwość posiadania chociaż kawałka profesjonalnego zakładu fryzjerskiego. Oczywiście wiadomo, że nie wszystkie kosmetyki fryzjerskie mogą być bezproblemowo stosowane w domowym zaciszu, dlatego też wyrafinowane zabiegi czy koloryzacja włosów takimi specyfikami powinny być przeprowadzane pod czujnym okiem specjalistów. Farby stosowane przez profesjonalistów nie posiadają wyraźnie określonego czasu działania, ze względu na to, że fryzjer sam decyduje o tym czy go wydłużyć, czy skrócić, dlatego też jeżeli decydujemy się na zmianę koloru w warunkach domowych, lepiej sięgać po gotowe farby z drogeryjnych półek. Oczywiście ich wybór wcale nie jest taki oczywisty, ponieważ doświadczony stylista szybko potrafi określić kolor włosów i dobrać taki odcień, który nie będzie się kłócił z naturalnym, dlatego też nie decydujmy się na drastyczną zmianę wyglądu, kiedy nie posiadamy doświadczenia. Jeżeli nie mamy wprawy w posługiwaniu się farbą a chcemy uniknąć zielonych czy fioletowych pasm, skorzystajmy z pomocy specjalisty.

Kosmetyki fryzjerskie mogą okazać się jednak zbawienne wtedy, kiedy nasze włosy potrzebują szczególnej troski. Istnieje wiele problemów ze skórą głowy czy kruchością kosmyków, z którymi nie poradzą sobie raczej szampony czy odżywki do włosów wella stojące na półkach w przydomowych drogeriach. Ze względu na to, że są one przystosowane do codziennej pielęgnacji różnych rodzajów włosów, mają słabsze działanie i nie zawsze celnie trafiają w źródło problemu. Dlatego też wtedy, kiedy zwykłe produkty nie działają, warto sięgnąć po takie, które opracowywane są w laboratoriach znanych marek. Każda z nas jest inna, więc każda potrzebuje innego rodzaju szamponu czy odżywki, dlatego też w ofercie znanych producentów znajdują się takie, które przeznaczone są dla wąskiego grona odbiorców. Warto więc zdecydować się na kosmetyki fryzjerskie wtedy, kiedy nasze włosy są wyjątkowo zniszczone lub wtedy, kiedy są wyjątkowo trudne w modelowaniu. W ofercie wielu firm znajdują się specjalistyczne lakiery, spraye, maski czy masła do włosów, które mają ułatwić modelowanie i cały proces ujarzmiania niezdyscyplinowanych kosmyków. Produkty do stylizacji są precyzyjnie podzielone na kilka kategorii, pojawiają się więc kosmetyki prostujące, chroniące przed ciepłem urządzeń termicznych, zwiększające objętość pasm, do utrwalania fryzury, wygładzania i układania kręconych włosów czy zapewniające większą swobodę podczas czesania i modelowania.

szamponOczywiście skuteczność tego typu produktów jest uzależniona od poziomu naszych umiejętności a także od naszej wiedzy na temat składów szamponów i masek oraz ich doboru do typu fryzury. Dlatego też, jeżeli podczas zakupów zwracamy uwagę przede wszystkim na ładne opakowanie czy atrakcyjność modelki ze zdjęcia, możemy być rozczarowane brakiem oczekiwanych efektów. Wielokrotnie pewnie po wyjściu z salonu fryzjerskiego czułyśmy się jak gwiazdy, a nasze włosy były pełne blasku, miękkie i zdrowe, a następnego dnia próby samodzielnego ich ułożenia kończyły się fiaskiem. Nawet jeżeli wiemy doskonale jakich szamponów czy lotionów używał specjalista oraz potrafimy powtórzyć ruchy jego ręki podczas szczotkowania, może się okazać, że nie posiadamy wystarczającej wiedzy na temat kolejności nakładania warstw kosmetyków czy czasu ich trzymania na włosach. Pewnie dlatego też tak lubimy chodzić do fryzjera - wiedza specjalistów oraz oszałamiający efekt końcowy są najskuteczniejszą reklamą i wabikiem przyciągających klientki pragnące posiadać fryzury rodem z katalogów mody. Czy można zatem sprawić, żeby kosmetyki fryzjerskie stosowane w domach, przynosiły efekty niemal tak samo zadowalające, jak w salonach? Nie zawsze. Żaden fryzjer nie zdradzi nam wszystkich swoich sztuczek i sekretów, ponieważ straciłby wtedy wierne klientki, a niektóre z preparatów wymagają wprawy i wiedzy w ich nakładaniu.

Można jednak osiągnąć efekty zadowalające i intensywniej odżywiać swoje pasma. Ze względu na to, że tego typu specyfiki posiadają silniejsze składy i łatwiej dobrać je do typu czy rodzaju swoich włosów, mogą być bardziej skuteczne od popularnych szamponów z marketu. Już samo zaopatrzenie się w profesjonalny szampon do włosów może dać zadowalające rezultaty, a w połączeniu z odżywką pochodzącą z tej samej serii może stanowić zgrany duet będący podstawą codziennej pielęgnacji włosów. Zapominamy czasami o tym jak ważne jest precyzyjne dopasowanie szamponu do swoich pasm oraz ewentualnych potrzeb skóry głowy. Skuteczny preparat myjący ma nie tylko oczyszczać włosy z wszelkiego rodzaju pyłów i kurzu, który osadza się na całej ich długości, ale i przygotować je na dalsze zabiegi. Warto więc zaopatrzyć się w taki, który będzie pochodził z najwyższej półki. Dobry szampon ma podobne zadanie jak szczotka do włosów, ponieważ od oczyszczania zależy w większości zdrowy wygląd naszych fryzur. Za względu na to, że są to elementy pojawiające się codziennie podczas przeprowadzania zabiegów pielęgnacyjnych, stały się rutynowe i wykonywane w sposób niemal mechaniczny. Nieprzywiązywanie wagi do tych czynności jest błędem i może być przyczyną tego, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie nie działają tak, jak trzeba. Szczotkowanie nie tylko ma usunąć resztki włosów, łoju czy zanieczyszczeń środowiskowych, ale i wymasować skórę głowy oraz wzmocnić cebulki kosmyków. Przygotowana w taki sposób głowa znacznie chętniej przyswaja składniki odżywcze znajdujące się w szamponie oraz pozostałych produktach do pielęgnacji czy stylizacji, które będziemy nakładać na włosy.